Yangın Kapıları

Yangın kapıları, yapı mimarisine uygun olarak tasarlanan yangın tahliye planlarına göre ve oluşabilecek yangın zonlarını ayırmak için kullanılmaktadır. Yapının boşaltılmasında kullanılan yangın kaçış merdivenleri kapıları da yangın kapısı ile ayrılmakta olup, kritik riskli olan trafo merkezleri, sis merkezleri mutfaklar gibi alanlar yine yangın kapılarıyla ayrılmaktadırlar.

Yangın kapıları yangın merdivenlerinin duman ve alevden korunması, yangın zonları arasında yangın ve dumanın geçişinin önlenmesi için kullanılan insanların can ve mal güvenliğini sağlayan pasif yangın önlemlerinin en önemli parçasıdır. Yangın kapıları, yangının kontrol altına alınmasında hayati bir rol oynar ve oluşabilecek hasarı ve olası mali kaybı azaltması açısından büyük önem taşır.

Alışveriş merkezleri, evler, hastaneler, iş yerleri, oteller, gösteri merkezleri, sinemalar, tiyatrolar ve insanların yoğun olduğu yapılarda kullanılır.

İsteğe ve müşteri şartnamelerine bağlı olarak 60 dk – 240 dk yangına dayanımlı olan yangın kapıları tedariği firmamız tarafından gerçekleştirilmekte olup, montajları ise yine kendi ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

Perge ürün yelpazesinde; panik barlı, tek kanatlı, çift kanatlı, camlı, roller shutter vb. yangın kapıları seçenekleri mevcut olup, müşteri şartnameleri ve isteklerine bağlı olarak tedariği ve montajı yapılmaktadır.

Hızlı iletişim
  • 0242 221 47 42
  • 0537 354 53 32
  • info@pergeysc.com
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
Hızlı iletişim

WhatsApp
Hemen Ara